Programujemy rysując

Dzięki ozobotom dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem Ozobotów, robotów dla dzieci, są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach z nauki programowania dla dzieci. W naszym przedszkolu wykorzystujemy najnowsze technologię do nauki kodowania. Wykorzystujemy do nauki puzzle, które narzędziem dydaktycznym. Łączenie kodowania za pomocą sekwencji kolorów z programowaniem robotów wymaga od dzieci zadaniowego podejścia do problemu, umiejętności przewidywania skutków swoich działań, logicznego algorytmicznego myślenia. Organizując aktywności w formie pracy zespołowej przedszkolaki mogą nie tylko rozwiązywać sytuacje problemowe, przed którymi zostali postawieni, ale również sami przygotowywać zadania dla pozostałych zespołów.

Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Zdobywca tytułu Zabawka Roku 2016 i 2017 w Polsce, a także zdobywca głównych nagród w kategorii “Best Robot” na międzynarodowych targach w USA: “Consumer Electronics Show” w 2015 r. “International Toy Fair” w 2014 r. Magazyn WIRED napisał o Ozobocie Evo: “Mały robot z wielką misją” według magazynu Ozobot to: “Maleńki robot – doskonały do nauki logicznego myślenia.

http://www.ozobot.pl/

 

Roboty interaktywne pieski WowWee

Chippies to interaktywne i niezwykle inteligentne robopieseki od WowWee. Nasze przedszkole posiada budzące pozytywne emocje zabawki dla dzieci od piątego roku życia. Roboty oferują mnóstwo atrakcyjnych opcji zabawy, wyraża emocje, samodzielnie się porusza, a nawet śpiewa. Wyposażone w tryb autonomiczny, przedszkolaki mogą sterować nimi zdalnie przy pomocy pilota.

 

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed
Nasza strona używa ciasteczek czyli plików, które są zapisywane w Państwa przeglądarce. Są nam one potrzebne do tego, aby lepiej prezentować treści dla Państwa przydatne. Nie możemy jednak użyć tej funkcji bez Państwa zgody.