W naszym przedszkolu rozpoczynamy kolejny międzynarodowy projekt eTwinning „Rozmawiam, by grać. Gram, by rozmawiać. I play to talk. I am talking to play”. W projekcie biorą udział placówki z Polski, Litwy, Turcji i Chorwacji. Celem głównym projektu jest współpraca sieci przedszkoli, szkół i placówek w zakresie rozwijania umiejętności komunikacji werbalnej, wspomagającej oraz alternatywnej w środowisku koleżeńskim dzieci i młodzieży. W grach , które powstaną w czasie projektu, będą mogły brać udział dzieci, które swobodnie komunikują się z rówieśnikami, jak i te mają trudności w komunikacji werbalnej. W ramach projektu zostaną wykonane narzędzia komunikacyjne dostosowane dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami komunikacyjnymi do przygotowanych gier. Bo grać w gry może każdy!!!

Arleta Jasińska, Agnieszka Wujczak.