Koncerty dla przedszkolaków mają charakter muzycznej inicjacji. Dzieci niejednokrotnie po raz pierwszy mają okazję zobaczyć i usłyszeć “na żywo” i w bezpośrednim kontakcie szereg instrumentów muzycznych, poznać ich brzmienie, zaobserwować sposób gry. Przede wszystkim jednak obcują z najbardziej wartościową muzyką. Jest to pierwszy ważny ich krok w poznawanie świata dźwięków. Uwrażliwienie na uroki tego świata – to najważniejszy cel naszych spotkań. Spotkania te – choć prowadzone w swobodnej formie – mają cechy koncertu. Uczą koncertowych zachowań: uważnego słuchania i obserwacji, pobudzają wyobraźnię.

13 stycznia odbył się kolejny koncert z cyklu “W Krainie Pani Muzyki” pt. “Nasza koza beczy”. Dzieci poznały barwne stroje ludowe i instrumenty: dudy, kontrabas i klarnet. Przedszkolaki uważnie słuchały wystąpienia muzyków oraz świetnie się bawiły do utworów.

18 listopada odbył się koncert pt. “Hiszpańskie Ole”

28 października odbył się pierwszy w tym roku przedszkolnym koncert muzyczny pt. “Opowieść muzyczna. Skrzaty, Gnomy i Król Gór”.

W czwartkowe popołudnie nasze przedszkole gościło muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego “Orfeusz”, artyści zaprosili “Małych Odkrywców” do wspólnej muzycznej przygody. Muzycy zagrali na wiolonczeli, skrzypcach i elektrycznym fortepianie. Dzieci poznały brzmienie i budowę tych instrumentów. Wykonawcy opowiedzieli muzyką o Skrzatach, Gnomach i Królu Gór.

25 maja odbyło się spotkanie z “Muzyczną rodziną”. W roli głównej wystąpiły instrumenty smyczkowe – wiolonczela i skrzypce. Przedszkolaki poznały instrumenty, dostrzegły różnicę w budowie i dźwięku.