Koncerty dla przedszkolaków mają charakter muzycznej inicjacji. Dzieci niejednokrotnie po raz pierwszy mają okazję zobaczyć i usłyszeć “na żywo” i w bezpośrednim kontakcie szereg instrumentów muzycznych, poznać ich brzmienie, zaobserwować sposób gry. Przede wszystkim jednak obcują z najbardziej wartościową muzyką. Jest to pierwszy ważny ich krok w poznawanie świata dźwięków. Uwrażliwienie na uroki tego świata – to najważniejszy cel naszych spotkań. Spotkania te – choć prowadzone w swobodnej formie – mają cechy koncertu. Uczą koncertowych zachowań: uważnego słuchania i obserwacji, pobudzają wyobraźnię.


25 maja odbyło się spotkanie z “Muzyczną rodziną”. W roli głównej wystąpiły instrumenty smyczkowe – wiolonczela i skrzypce. Przedszkolaki poznały instrumenty, dostrzegły różnicę w budowie i dźwięku. 

 

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed
Nasza strona używa ciasteczek czyli plików, które są zapisywane w Państwa przeglądarce. Są nam one potrzebne do tego, aby lepiej prezentować treści dla Państwa przydatne. Nie możemy jednak użyć tej funkcji bez Państwa zgody.