Opublikowano dnia Mar 21, 2020 w dziale Aktualności, Archiwum wspólne, Galeria, Wspólne

Kolorowe skarpetki- koniecznie nie do pary!

21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu rozpoczynającej się wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasze przedszkole jak co roku zachęca do udziału w akcji!

Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek nie do pary -kolorowe skarpety, koniecznie nie do pary to symbol niedopasowanych chromosomów.

Poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek dajemy wyraz akceptacji, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Zachęcamy również do rozmów z Naszymi dziećmi o tolerancji, akceptacji oraz możliwych formach pomocy. Aby Kolorowo i wesoło zrobiło się tego dnia dołączamy również materiały dydaktyczne, które mogą posłużyć do wykonywania wspólnych prac, kolorowania, zdobienia, łączenia w pary, wykonywania sekwencji, łamigłówek sudoku czy kodowania.

Mile widziane efekty wspólnego świętowania w komentarzach 😉

Dziękujemy rodzicom i dzieciom za współpracę i przyłączenie się do akcji.