Nasze sale zdobiły barwy niemieckiej flagi. Dzieci z grupy “Motylki” i grupy „Pszczółki” poznały sąsiada Polski-Niemcy. Przedszkolaki powitały się w języku niemieckim oraz wysłuchały hymnu. W ramach projektu dzieci z grupy „Pszczółki” przygotowały tradycyjną sałatkę ziemniaczaną, a za pomocą ekranu interaktywnego przedszkolaki zwiedziły zabytki naszych sąsiadów. Dzieci z grupy „Motylki” częstowały się preclami i bułkami bawarskimi oraz zbudowały z klocków Bramę Brandenburską, symbol Pokoju i Wolności.

Dziękujemy Rodzicom za współpracę i zaangażowanie w projekt

Poszerzamy wiedzę najmłodszych na temat krajów Europy. Zabawy bazujące na emocjach i przeżyciach uświadomią naszym przedszkolakom że istnieją inne Narody, z którymi możemy żyć w przyjaźni i współpracować w różnych dziedzinach życia.