„Lalki mają bardzo dużą wartość edukacyjną. W terapii dziecka mogą przejąć rolę ukochanego przyjaciela…”

Część Naszej kadry w ten weekend uczestniczyła w szkoleniu z Panią Moniką Habik. Podczas szkolenie zdobyliśmy wiedzę oraz poznaliśmy możliwości wykorzystania terapeutycznych lalek Empathy Dolls w pracy z dziećmi. Panie zakończyły szkolenie jako certyfikowani terapeuci Empathy Dolls. Już niebawem lalki pojawią się również w Naszym przedszkolu. Szwedzkie lalki terapeutyczne Empathy Dolls nadają się doskonale do zabawy i terapii dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, ale także do przełamywania trudności, niepokoi dzieci w rożnym wieku. Lalki są efektem wieloletniej pracy terapeutycznej Britt-Marie Egedius-Jakobsson, nauczycielki i terapeutki, która je od wielu lat sama projektuje. Koncepcja Lalek Terapeutycznych Empathy Dolls, skupia się na spersonalizowanym wspomaganiu rozwoju dziecka oraz konieczności doskonalenia jego umiejętności w jak najbardziej przyjaznej atmosferze. Wspieranie fundamentalnej potrzeby obserwacji i empatii. Lalki z uwagi na swój specjalistyczny charakter dają dzieciom poczucie ciepła, bezpieczeństwa oraz obecności i kontaktu. Lalki mają bardzo dużą wartość edukacyjną. W terapii dziecka mogą przejąć rolę ukochanego przyjaciela. Silnie oddziałowują na dziecko, wspierając rozwój kompetencji społecznych oraz komunikacyjnych poprzez wykorzystanie neuronów lustrzanych. Ze względu na to, że są miłe w dotyku i mają rzeczywiste wymiary dziecka to budzą uczucia, zaufanie. Przy projektowaniu buzi, duży nacisk położono na oczy. Stały kontakt wzrokowy jest bardzo ważny. Ta właściwość pozwala rozwinąć silną więź emocjonalną między dzieckiem a lalką, która jest podstawą do uczenia się umiejętności społecznych. Podczas wprowadzania lalki w sytuację terapeutyczną ogromne znaczenie ma sposób przedstawienia lalki i stosowanie się do określonych zasad, o których wiedzę zdobyliśmy na szkoleniu 😉 Dziękujemy! # MonikaHabikEmpathyDolls

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed
Nasza strona używa ciasteczek czyli plików, które są zapisywane w Państwa przeglądarce. Są nam one potrzebne do tego, aby lepiej prezentować treści dla Państwa przydatne. Nie możemy jednak użyć tej funkcji bez Państwa zgody.