Neurologopeda, oligofrenopedagog, ukończyła cykl szkoleń z zakresu AAC, wprowadza komunikację alternatywną i wspomagającą.

Neurologopeda zajmuje się zaburzeniami mowy i języka wynikającymi z nieprawidłowości neurologicznych, występujących w obrębie układu nerwowego. Neurologopeda prowadzi zajęcia z dziećmi u których zdiagnozowano zaburzenia, które mogą poważnie odbijać się na umiejętności mowy.
Zajęcia z neurologopedą przeznaczone są dla dzieci:
które chcą mówić, ale nie potrafią (opóźnienie rozwoju mowy, nieprawidłowości anatomiczne np.skrócone wędzidełko języka),
• które nie chcą mówić, mimo, że potrafią (mutyzm),
• którym brakuje umiejętności efektywnego komunikowania się (autyzm),
• które mówią, ale w sposób mało zrozumiały (nieprawidłowa artykulacja, jąkanie, zbyt szybka bądź spowolniona mowa),
• które mają trudność z czytaniem, pisaniem, opowiadaniem,
• które mówią, ale mają trudność ze słuchaniem (Centralne Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego),
• które potrzebują wprowadzenia komunikacji alternatywnej i wspomagającej (całkowity bądź częściowy brak mowy).