To przedszkole urodziło się z marzeń,

by stworzyć miejsce niezwykłe, tętniące życiem, w którym dzieci czują się szczęśliwe

i rozwijają się w tempie, którego dorośli nie są w stanie

sobie wyobrazić…

DSC07674 (Copy)

Wychodząc naprzeciw wysokim wymaganiom Rodziców, mających świadomość, jak ważnym miejscem dla rozwoju ich dzieci jest przedszkole, stworzyliśmy placówkę, która dba o wszechstronny rozwój dziecka, która powstała z miłości do dzieci i pasji nauczania. Każde dziecko przychodząc  na świat jest wyjątkowe i każde przynosi ze sobą bagaż możliwości i zdolności. Pragniemy uczestniczyć w rozwijaniu wyjątkowości i indywidualności naszych „Małych Odkrywców”. Pedagodzy pracują w oparciu o najlepsze programy edukacyjne i wychowawcze. W naszym  Przedszkolu dzieci czują się swobodnie i bezpiecznie. Spędzają czas na radosnej zabawie, biorąc udział w różnych zajęciach twórczych, jednocześnie w łagodny sposób przygotowują się do edukacji szkolnej. Nasza kadra to dobrze wykształceni pedagodzy. Cechuje ich serdeczność, pogoda ducha, cierpliwość i odpowiedzialność. Do każdego dziecka podchodzą indywidualnie. Uczą je samodzielności, dyscypliny a także wrażliwości na drugiego człowieka.

mgr Arleta Skupień -Nadzór pedagogiczny

Nauczycielka z 26-letnim stażem pedagogicznym. Ukończyła Uniwersytet Zielonogórski kierunek: Pedagogika, specjalność: Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe.

Wychowawcy grupy „Motylki”

• lic Lidia Wichowska

• Weronika Olejniczak
  • Agnieszka Horwat

• Barbara Górecka

„Praca z dziećmi daje nam ogromną radość, a każdy uśmiech i sukces dziecka motywuje do dalszego działania. Jednocześnie mamy świadomość, że każdy dzień pracy z dziećmi to nowe, trudne wyzwanie.”

Wychowawcy grupy „Żabki”

•  mgr Karolina Woźniak

• Ewelina Święcicka

„Każdy dzień, to wspólne zabawy, zajęcia i spacery pozwalające na aktywne poznawanie i rozumienie otaczającego świata. Energii można nam tylko pozazdrościć. Mamy bujną wyobraźnię i mnóstwo pomysłów. Śpiewamy, tańczymy, przygotowujemy najwspanialsze przedstawienia, bo są  tu prawdziwe talenty. ”

Wychowawcy grupy „Biedronki”

•  mgr Arleta Skupień

• Agnieszka Niestatek

„Uważamy, że dzieci są naszą przyszłością i drzemie w nich wielki potencjał, który my – nauczyciele i wychowawcy staramy się odkryć i rozwijać. W pracy z dziećmi dajemy z siebie wszystko. Chcemy, jak pisał  Janusz Korczak: „dać dziecku całe powietrze, słońce, całą życzliwość”, dlatego my dorośli musimy się o nie troszczyć najlepiej jak potrafimy.”

Wychowawcy grupy „Pszczółki

• mgr Barbara Bętlewska

• Alicja Siwak

• Aneta Krupczak

„Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem, dlatego tak ważne jest, aby przekazać dzieciom jak najwięcej wiedzy i umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w późniejszym życiu, ale też nauczyć się bycia z innymi. Poznać nowe oblicza zabawy, zdobyć nowe doświadczenia i z dnia na dzień stawać się coraz bardziej samodzielnym.”

Przedszkole „Mali Odkrywcy” mieści się w okazałym budynku przy ul. Muzealnej 40 w Nowej Soli, w centrum miasta, a jednocześnie w zacisznym miejscu w pobliżu parku. Obiekt otoczony jest ogrodem z bezpiecznym placem zabaw, umożliwiającym  dzieciom wesołe zabawy na świeżym powietrzu.

Przestronne , kolorowe i wesołe sale umożliwiają naszym przedszkolakom aktywne i kreatywne spędzanie czasu.

DSC01167-1024x768 (Copy) DSC01171-768x1024 (Copy)

DSC00897 (Copy) DSC00892 (Copy) DSC00894 (Copy)