W ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej Psycholog w Naszym przedszkolu prowadzi obserwacje dzieci w czasie zajęć w celu rozpoznania deficytów rozwojowych oraz potencjalnego zagrożenia dla dobrostanu psychicznego dziecka. Praca psychologa opiera się również na wspieraniu rodziców w radzeniu sobie z problemami poprzez indywidualne rozmowy i porady. Podczas rozmowy wraz z rodzicem poszukujemy przyczyn trudności z uwzględnienieniem faz rozwojowych dziecka i zachowań, które występują na poszczególnych etapach.