Tydzień senso-plastyczny

Poniedziałek 19.07.2021
W czasie zajęć popołudniowych dzieci poznały nową technikę – malowanie farbami na  folii spożywczej. Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem folii są bardzo ciekawą zabawą manualną rozwijającą zmysły. Zabawa ta pozwala w pełni rozwijać twórczość naszych “Małych Artystów”. 
 
Wtorek-Piątek 20-23.07.2021
“Mali Odkrywcy” bardzo ciekawi świata odkryli tajemnice wulkanów. W tygodniu senso-plastycznym dzieci poznały budowę wulkanów. Wykonały masę solną  i stworzyły przepiękne wulkany. Najciekawszą częścią zajęć był film wyświetlony na ekranie interaktywnym oraz eksperyment, w którym dzieci mogły zaobserwować wybuch sodowego wulkanu.   
 
 
 
We wtorkowe popołudnie zaczęliśmy doświadczenie od zrobienia wulkanu z masy solnej. W środę dzieci zrobiły kolorowe slimy. W czwartek, każdy wulkan został pomalowany farbami. W piątek, zgodnie z instrukcją dzieci przyprowadziły doświadczenie w sali i ogrodzie przedszkolnym.

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed
Nasza strona używa ciasteczek czyli plików, które są zapisywane w Państwa przeglądarce. Są nam one potrzebne do tego, aby lepiej prezentować treści dla Państwa przydatne. Nie możemy jednak użyć tej funkcji bez Państwa zgody.