“Z wizytą u Koziołka Suchodołka”

“Mali Odkrywcy” wyruszyli w świat, tym razem dotarli do krainy Koziołka Suchodołka. Dzieci odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne. Niezwykłym odkryciem dla dzieci były  kozy, szynszyle oraz kury. Wzięliśmy udział w zajęciach “Pory roku w zagrodzie, ogrodzie i lesie “. Nasza przygoda rozpoczęła się ekologicznym śniadaniem zwanym „Laboratorium smaku”. Dzieci samodzielnie wyrabiały masło, a następnie przygotowywały kanapki z twarożkiem oraz domowymi konfiturami. Po śniadanku przyszła pora na pogawędkę o zwierzętach żyjących w gospodarstwie, karmienie, naśladowanie i rozwiązywanie zagadek o zwierzętach. Poznaliśmy różnego rodzaju zapachy ziół. Po ciekawych zajęciach przyszedł czas na pyszne kiełbaski z ogniska. W czasie wycieczki nie zabrakło także czasu na odpoczynek i swobodną obserwację, a na koniec wszystkie dzieci chętnie pozowały do zdjęć. 


Grupa “Żabki” i Grupa “Pszczółki”

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed
Nasza strona używa ciasteczek czyli plików, które są zapisywane w Państwa przeglądarce. Są nam one potrzebne do tego, aby lepiej prezentować treści dla Państwa przydatne. Nie możemy jednak użyć tej funkcji bez Państwa zgody.