abcmaly
Dziecko w wieku przedszkolnym charakteryzuje: myślenie konkretne, pamięć mechaniczna, szybkie zapamiętywanie, spontaniczne i silne reakcje emocjonalne. Słuchanie obcego języka przez pewien czas powoduje naturalną gotowość do mówienia w języku obcym. Mimo, że narządy artykulacji dziecka nie są w pełni wykształcone w początkowym etapie rozwoju ma ono czas na słuchanie i porządkowanie docierających do niego komunikatów. Wykwalifikowany nauczyciel pełni rolę przewodnika, który „przeprowadza” dziecko przez etapy nauczania, a także wspiera i motywuje w osiąganiu sukcesów.Zajęcia prowadzi pani Sylwia Protas.

ROK SZKOLNY 2020/2021ROK SZKOLNY 2019/2020


 DSC03513 (Copy) DSC03503 (Copy) DSC03504 (Copy) DSC03505 (Copy) DSC03506 (Copy) DSC03507 (Copy) DSC03510 (Copy) DSC03511 (Copy)

    Zajęcia z języka angielskiego

    W naszym przedszkolu odbywają się w poniedziałki i środy trwaj 30 min, a programem językowym objęte są dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Mają one na celu rozbudzać w małych uczniach chęć poznawania nowego języka. Podczas zajęć koncentrujemy się głównie na nauczaniu dwóch sprawności: słuchania i mówienia. Rozwijanie sprawności słuchania odbywa się poprzez osłuchanie się z brzmieniem języka angielskiego i reagowanie na proste polecenia i pytania. Dzieci słuchają nauczyciela z jednoczesnym obserwowaniem jego gestów i mimiki, słuchają nagrań w języku angielskim (historyjki, dialogi, piosenki, wierszyki), słuchają tekstu czytanego. Rozwijanie sprawności mówienia, odbywa się poprzez powtarzanie za nauczycielem, nagraniem, konstruowanie prostych wypowiedzi, odgrywanie scenek lub dialogu, recytację wierszyków, śpiewanie piosenek, układanie historyjek obrazkowych. Zajęcia prowadzi Pani Sylwia


    Czytaj więcej