osoba-uprawiania-judo_318-29487
Maluchy uwielbiają aktywnie spędzać czas. Zajęcia Judo prowadzi w naszym przedszkolu doświadczony trener Łukasz Grodzicki – posiadacz 1 DAN, który wywodzi się z UKS „Ósemka”, od wielu lat prowadzi zajęcia z najmłodszymi dziećmi. „Judo?! Przecież to niebezpieczne!” – niejednokrotnie takie podejście można spotkać, kiedy słyszy się, że w przedszkolu odbywają się tego typu zajęcia. Tymczasem treningi judo mogą przynieść malcowi wiele korzyści. To ćwiczenia, które rozwijają sprawność fizyczną, kształtują charakter, a przy okazji są świetną zabawą.Zajęcia judo w przedszkolu niewiele mają wspólnego z walkami, jakie toczą dorośli sportowcy. Półgodzinny trening rozpoczyna rozgrzewka – podskoki, krążenia ramion, skłony itp. Dopiero potem maluchy trenują elementy judo, dostosowane do możliwości przedszkolaka. Zajęcia kończą ćwiczenia relaksacyjne i poprawiające koncentrację. Całość prowadzona jest w sposób bardzo przystępny, z bardzo dużą dawką humoru.Judo mogą ćwiczyć wszystkie przedszkolaki – zarówno dzieci, które rozpiera energia, jak i spokojne maluchy. Najważniejsze w tym sporcie jest rozwijanie samego siebie, a nie walka. Nie obawiaj się więc, że po treningach dziecko stanie się agresywne i skore do bójek. Wręcz przeciwnie – na zajęciach judo pozna i udoskonali umiejętność działania bez przemocy. Judo rozwija pewność siebie, wiarę we własne możliwości. Praca z trenerem wymaga wypracowania w sobie takich cech, jak umiejętność słuchania, szacunek dla innych. Kilkulatek poznaje także reguły działania w grupie, uczy się dyscypliny.

ROK SZKOLNY 2019/2020

ROK SZKOLNY 2018/2019

DSC03496 (Copy) DSC03499 (Copy) DSC03501 (Copy) DSC03502 (Copy) DSC03495 (Copy)