Zrozumieć autyzm

5 kwietnia przedszkole gościło niezwykłych Wolontariuszy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” pod opieką Pani pedagog Agnieszki Wildangier-Sznajder. Terapeutki  Pani Marzena Ganczar i Pani Beata Peno pracujące w Naszym przedszkolu wprowadziły młodzież w świat osób z autyzmem prezentując ich funkcjonowanie oraz bariery z jakimi się zmagają. Młodzież i nasze przedszkolaki aktywnie spędziły czas na zabawach i ćwiczeniach. Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem.